Objevit, jak mysl funguje.

Já bych spíš apeloval na to, aby člověk to, co má, tu hromadu, co ví a zná, co má načtenou a všechny ty pojmy,
aby je začal konečně pořádně zkoumat. Sakumprásk. Aby se zastavil a řekl si:
"Tak co to tedy ve skutečnosti je? Co si od toho slibuju?
Co si slibuju od toho, že hledám pravdu o sobě a o světě? Co si slibuju od toho, že hledám Boha?
Co to Bůh je? Co je to, co mě nutí, abych to hledal? V jakých životních momentech se k Němu obracím? "
Když začnu číst tyhle věci, tak když začnu bděle používat tyhle svoje myšlenkový směry a tendence,
můžu přijít na spoustu věcí.
Stejně jako používám počítač, že si umím otevřít e-mail, můžu napsat email, můžu si nahrát muziku...
ale kdybych ten počítač měl postavit, nebo říct, co v něm je, tak vím: jediná šance, jak na to přijít, je, že ten počítač začnu rozšroubovávat, jdu do něj, začnu se ptát, začnu to analyzovat... ale ne tím způsobem, že si řeknu "Hele, to mi připomíná... tady ty malý věc vypadají jako soudek"... Tak si vyřežu takový malý předmět ze dřeva, který bude vypadat jako soudek, a budu si myslet, že to tam můžu zakomponovat a že to bude fungovat.
Myšlenky, systém myšlenek - jakoby notebook, jedna myšlenka - je hromada věcí. Do toho se dá jít a dají se tam najít mraky dalších věcí... My často používáme myšlenky, který bereme jako základní, ale ony vůbec základní nejsou. Ony se skládají z dalších myšlenek... a ty se skládají z dalších myšlenek...
Na první pohled to vypadá jako strašlivá práce. Ona to je mravenčí práce, ale když do toho člověk pronikne, tak se v tom systému mysli začne orientovat. Úplně stejně, jako když přijdete do školy, kde se učí o computerech: ze začátku jste tam za trubku... ale postupně z vás může být inženýr a můžete se dokonce dostat až do pole, kde už nikdo před vámi není, kde už jdete do věcí, který ještě nikdo neví, a vy je z té mysli dolujete. Takže tam je ten prostor, tam je ta potence... Nebát se tady ty věci zkoumat úplně na dřeň bych viděl jako velice praktický ve smyslu poznávání sebe a světa kolem mě."

Kontakt

ctyrystruny Mikulášovická 30
Mikulášovice
40779
777246931 stastnyjosef@seznam.cz